Download Ismail Kadare Poezi MP3 - Top Song
Top Song

Ismail Kadare Poezi

Get Ismail Kadare Poezi MP3 For Nothing in Top Song uploaded by Studio Ardi. The ismail-kadare-poezi have 0 and 817. Details of ISMAIL KADARE ( MALL ) recitoi : MIRUSH KABASHI MP3 check it out.

KRISTAL poezi nga Ismail Kadare

KRISTAL poezi nga Ismail Kadare

1.92 MBShpirti Poetik

Ka kohe qe s'shihemi dhe ndiej Si te harroj un' dalngadal, Si vdes tek une kujtimi yt Si vdesin floket dhe gjithcka Tani kerkoj une posht' e lart Nje vend ku ty te te leshoj. Nje strofe a note a nje brilant Ku te te le, te puth, te shkoj. Ne s'te pranofte asnje varr Asnje mermer a morg-kristal. Mos duhet vall' prap te te mbart Gjysem te vdekur, gjysme te gjalle? Ne s'gjetsha hon ku te te hedh Te gjej nje fushe a nje lulnaje Ku butesisht...

Ismail KADARE - POEZI

Ismail KADARE - POEZI

1.33 MBON AIR

E pandryshueshme si përherë Ia mbërriti vjeshta përsëri. Modifikime avionët patën, Po krahët e zogjve, kurrsesi. Ndryshim nuk pati as modeli I fletës që te parku ra. Gjithçka perreth kërkon kujtesë Dhe për kujtesë mall veç ka. Te hyrja e teatrit prapë U shtynë për biletë të fundit. Në prova regjisori u bërtet Njëlloj Çezarit si dhe Brutit. Pas nje rrëmuje gazmore shqote Si grua e re krehur sakaq, Që nje karficë vë mes flokësh, Me një ylber...

T HUAJ JEMI - Poezi nga Ismail Kadare Interpreton Silva Caushaj

T HUAJ JEMI - Poezi nga Ismail Kadare Interpreton Silva Caushaj

2.77 MBShpirti Poetik

Të huaj jemi ne prej kohësh Ç’ish për t’u thënë është thënë. Si gurët që zënë vend në tokë Një jetë vend ne kemi zënë. Drejt njëri tjetrit kemi mbyllur Të gjitha rrugët edhe shtigjet Si dy qytete mesjetarë Me mure, heshta dhe me pirgje. Por natën kur i lodhur truri Portat i Mbyll me qetësi, Ti gjen një shteg dhe futesh mbrenda Një shteg që vetëm ti e di. Futesh dhe si n’rrugica parqesh Shetit mes cirkonvolucionesh. Hyn nëpër ëndrra e...

Monolog - Ismail Kadare

Monolog - Ismail Kadare

5.06 MBMsNovember28

Ne naten plot acar nje zjarr desha te ndez Por, nata ish e ftohte, ah, ç'tmerr i zi qe ish Ndaj qe te mbahej gjalle ky zjarr n'ate rrebesh Diçka perhere kerkonte, kerkonte vazhdimisht   Ndaj si shtegtari murg, qe shkarpat mbledh ne terr Une hidhja n' ate zjarr gjymtyret pa pushim Po ishin pak ato, ndaj fill pas tyre rresht Mbi te nisa te hedh copera te shpirtit tim   Se s'behej ndryshe, dot, se s'behej ndryshe, eh Se duhej qe dikush ta...

TI QAVE -

TI QAVE -

2.93 MBPaparazzi

Pershendetje miq te dashur te kanalit tim! Ju ftoje te klikoni butonin 'SUBSCRIBE', per te qendruar ne kontakt me materialet qe une do te ngarkoje ne kete kanal. Do te gjeni lajme, kuriozitete te ndryshme, keshilla per shendetin si dhe poezi pse jo... Ju ftoje te me ndiqni dhe ju falenderoje te gjitheve. Ciao!

TI ISHE P R MUA - Poezi nga Ismail Kadare Interpreton Silva Cuashaj

TI ISHE P R MUA - Poezi nga Ismail Kadare Interpreton Silva Cuashaj

1.33 MBShpirti Poetik

Ti ishe për mua e pamposhtur si Troja Troja që unë dot s’e pushtoja. Ti ishe për mua e pakuptueshme, Më e pakuptueshme se mbishkrimet etruske Vetëm në ëndrra, ah, në ëndrra T’i përqafoja flokët e dendura. Gaz më shumë ndjeja tek të pushtoja Se gjithë grekët kur ra Troja. Vetëm në ëndrra m’ishe e kuptueshme, Ti, e shtrenjta ime etruske.

Kjo Grua Poezi e Dritero Agollit

Kjo Grua Poezi e Dritero Agollit

1.9 MBNe Boten e Librit

IDEJA DHE REALIZIMI: NE BOTEN E LIBRIT INTERPRETUAN: ADRIATIK KURTI ARMAND HASA ERJOLA RRANGA LEXOI: ELVIS MUZHAQI

PA TY - poezi nga Ismail Kadare Interpreton Silva Caushaj

PA TY - poezi nga Ismail Kadare Interpreton Silva Caushaj

1.88 MBShpirti Poetik

Ti ike udhes se pafundme Ku zverdhin druret gjetherenes Mbi gjokse pellgjesh tani tundet I arti medalion i henes. Lejleket iken. Fill pas teje Si stof i keq u zbeh blerimi Dhe ngjajne toka, pylli, reja, Me negativin e nje filmi. Tani ne fusha shkoj menduar Ku nis te fryje ere e ftohte, Ku ca mullare te gjysmuar Duken qe larg si Don Kishote. C'te bej, po them me vehten time, Ne kete ore te vone te muzgut, Ku qerrja baltave ben shkrime. Te...

Recitim Poezia Nena Ismail Kadare

Recitim Poezia Nena Ismail Kadare

3.2 MBAlbanianCultureChann

Recitim i poezise Nena nga Ismail Kadare Ne mbremje u kthye ai ne shtepi i lodhur, i ngrysur, me traktet ne gji. Mesnates se shurdher, se erret, se shkret' do ngjise ai traktet kudo ne qytet. -Mesnates ti sonte, o nene, me zgjo! -Mir', biri nenes, fli, bir! -- tha ajo. Ai si i vdekur ne gjume! ra pastaj dhe nena mbi te nuk i ndan syte e saj. Shikon ajo traktet dhe lutet mbi te "Fli, biri i nenes, se ora s'eshte nje." Akrepi leviz, me...

About ISMAIL KADARE MALL recitoi MIRUSH KABASHI

recitoi : MIRUSH KABASHI